Vzorový dům Metio (Velký Ratmírov)

Vzorový bungalov s půdorysem ve tvaru L o zastavěné ploše 116 m2 byl postaven ve Velkém Ratmírově nedaleko Jindřichova Hradce dle individuálního projektu majitele. Samotná obytná plocha domu je 100 m2. Konstrukce domu je sendvičová, difuzně otevřená. Skelet domu byl smontován z velkoplošných panelů na připravené základové desce pomocí jeřábu. Stejně tak vazníkový krov. Stavba byla zakryta betonovou krytinou. Otvory byly osazeny PVC okny a dveřmi s trojskly. Následně se provedlo opláštění venkovním izolantem - dřevovláknitou deskou. Samotný skelet domu byl izolován foukanou izolací isocell, stejně jako strop domu. Instalační předstěna (na rozvody elektro, voda apod.) byla doizolována minerální vatou. Vnitřní opláštění bylo provedeno sádrovláknitými deskami Rigidur, stropy ze sádrokartonu. Konstrukce podlahy byla izolována 18cm vrstvou podlahového polystyrenu, bylo nataženo podlahové topení a provedena betonáž. Exteriér domu byl dokončen fasádním systémem Inthermo. Dům je primárně vytápěn elektrokotlem, jenž ohřívá vodu do nádrže. Doplňkově je dům vybaven krbovými kamny s výměníkem, který při provozu rovněž natápí nádrž. Na domě byl proveden test průvzdušnosti s výsledkem 0,4 l/h.

Vzorový dům je možné po předchozí domluvě navštívit.

Charakteristika domu

  • Bungalov bez bariér
  • Nízkoenergetická dřevostavba
  • Půdorys ve tvaru písmene L
  • Velikost 116 m2, 4+1

Cena

  • 1. etapa (hrubá stavba) : 1,045 mil Kč
  • 2. etapa (k dokončení):   1,655 mil. Kč
  • 3. etapa (na klíč):             2,265 mil. Kč

 

 

Uvažujete o dřevostavbě?

 

KONTAKTUJTE NÁSFAKTA A ČÍSLA

Řekli o nás

Patrik, Zuzana a Filípek Burdovi

Společnost Metio s.r.o. splnila všechny naše požadavky, jak na průběh výstavby, tak na konečnou podobu našeho vysněného domku.
cena od 0 Kč

Šárka Regásková a Jaroslav Picka, Velký Ratmírov

Naše tříčlenná rodina si dřevostavbou od fy Metio splnila sen. V domku, jež jsme vyměnili za panelákový byt, máme krásné, komfortní a moderní …
cena od 0 Kč

Další reference